• Lietuviškai
 • English
 • GRUZINIŠKOS MUZIKOS VAKARAS SU ALTININKE ŪLA ŽEBRIŪNAITE

  GRUZINIŠKOS MUZIKOS VAKARAS SU ALTININKE ŪLA ŽEBRIŪNAITE

  Lapkričio 21 d. 19 val. ketvirtadienį, Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

  Lapkričio 21 d. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte susilies pietietiškos muzikos temperamentai – skambės charakteringi gruziniški, prancūziški, ispaniški ritmai, kuriuos į darnią visumą sujungs klasikos bei džiazo muzikos atstovai – Ūla Ulijona Žebriūnaitė (altas) ir Povilas Jaraminas (fortepijonas).

  Žymių menininkų – režisieriaus Arūno Žebriūno ir dainininkės Giedrės Kaukaitės – dukra Ūla Ulijona Žebriūnaitė – jau daugiau nei dešimtmetį gyvena po Italijos saule, Turino mieste. Ji yra Turino nacionalinio radijo ir televizijos „RAI“ simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisterė, Gidono Kremerio vadovaujamo orkestro „Kremerata Baltica“ solistė.

  Kartu su Šv. Kristoforo orkestru ir altininke Ūla Žebriūnaite pasirodys Povilas Jaraminas –  džiazo pianistas, vienas pirmųjų šio žanro puoselėtojų, studijas baigė pas prof. pianistę Olgą Šteinbergaitę, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jo scenos partneriais yra buvę daugelis žymių vokalistų – Irena Milkevičiūtė, Gehamas Grigorianas, Eduardas Kaniava, Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Virgilijus Noreika ir kiti. Povilas Jaraminas taip pat yra reiklus ir įkvepiantis fortepijono pedagogas ekspertas, dėstantis M. K. Čiurlionio nacionalinėje menų gimnazijoje. 1999 m. pianistas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už nuopelnus Lietuvai.

  Į šio koncerto programą atlikėjai įtraukė žymių Gruzijos kompozitorių – Giyos Kancheli ir Vakhtango Kakhidzes kūrinius altui, fortepijonui ir styginių orkestrui bei prancūzų kompozitoriaus Maurice‘o Ravelio kūrybą altui ir fortepijonui. Visų trijų kompozitorių muziką galima būtų prilyginti fejerverkų sprogimui, kurio nenuslėpsi – užsidegusi, ji prasiveržia visa jėga. Tad pietietiški ritmai šį vakarą, veikiausiai, skambės neatsitiktinai.

  Atlikėjai

  Ūla Žebriūnaitė (altas)

  Povilas Jaraminas (fortepijonas)

  Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Modestas Barkauskas)

  Programa

  Giya Kancheli „Abii Ne Viderem“ altui ir styginių orkestrui

  Maurice Ravel „Pavana“ altui ir fortepijonui

  Vakhtang Kakhidze „Bruderschaft“ altui, fortepijonui ir styginių orkestrui

  Bilietai čia