• Lietuviškai
 • English
 • Rojaus paukščiai|Ukrainos vaikų paramos koncertas

  Rojaus paukščiai|Ukrainos vaikų paramos koncertas

  Kovo 1 d., ketvirtadienį, 19.00 val.
  Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)
  ROJAUS PAUKŠČIAI
  Ukrainos vaikų namų paramos koncertas
  Solistas – EDGARAS DAVIDOVIČIUS, tenoras
  Vilniaus m. sav. ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS
  Dirigentas ir meno vadovas MODESTAS BARKAUSKAS
  Programoje: A. Martinaitis, J. Gruodis, W. A. Mozart, J. Tamulionis ir kt.
  ĮĖJIMAS LAISVAS

  ŠIS KONCERTAS – ŠV. KRISTOFORO ORKESTRO IR LIETUVOS CARITAS PARAMOS UKRAINOS VAIKAMS AKCIJOS DALIS
  Iš Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos kultūros ministerijos gavęs paramą gastrolėms Rytų Ukrainoje Šv. Kristoforo kamerinis orkestras turi galimybę nuvykti į stokojančias Ukrainos vaikų namų institucijas Severodonecke ir Novodružesko mokyklą. Suvienijus jėgas su Lietuvos Caritu siekiama tęsti 2017 m. kilusią iniciatyvą ir bent kiek palengvinti karo nualintų Ukrainos vaikų kasdienybę. Akcijos (IR KONCERTO) metu yra renkamos aukos, kurios bus panaudotos Ukrainos Severodonecko vaikų namų ir Novodružesko mokyklos išreikštų poreikių atliepimui.
  Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje šiuo tikslu stovi Caritas aukų dėžutė, visi norintys raginami prisidėti paaukojant į ją arba pervedant į specialiai projektui priskirtą sąskaitą:
  Prisidėti galite pervesdami aukas/paramą į specialiai projektui skirtą sąskaitą:
  Gavėjas – Lietuvos Caritas
  A.s. LT02 7300 0101 3718 2270
  Bankas „Swedbank“

  Kartu su Lietuvos Caritas pradėta paramos akcija tęsis iki pat gastrolių pradžios – kovo 7 d. imtinai.

  Kontaktai: info@kristoforas.lt , +370 677 07044, info@caritas.lt +370 600 906363

  Modestas Barkauskas:
  „Pats turiu dviejų metukų sūnų, puikiai suprantu, ką reiškia vaikas ir kiek jam visko reikia. Tai, ką Ukrainos vaikai šio karo metu patiria, yra siaubinga. To nelinkėčiau nė vienam žmogui, tuo labiau vaikui. Mes, orkestras, Lietuvos Caritas ir visi Lietuvos žmonės galime kažkuo prisidėti palengvindami karo sužalotų našlaičių, kenčiančių skurdą ir skausmą, kasdienybę.“
  Už paaukotus pinigus vaikų namams Severodonecke ir mokyklai Novodružeske bus perkami baziniai daiktai: maistas, sauskelnės, vitaminai, edukaciniai žaislai, mokymosi priemonės, muzikos instrumentai. Patys orkestrantai veš aukas ir fiziškai jas įteiks Vaikų namų ir mokyklos darbuotojams, tuo pačiu vaikams surengs edukacinius renginius.

  Daugiau informacijos apie projektą:
  Jau ne pirmą kartą Caritas ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras bendradarbiauja rinkdami paramą vaikams, tačiau iki šiol ši parama būdavo skirta Lietuvos vaikams. Esant galimybei suderinti suplanuotas orkestro gastroles Rytų Ukrainoje su paramos pristatymu, nuspręsta pradžiuginti vaikus pafrontės zonos vaikų namuose ir vienoje skurdžiausių Luhansko apskrities mokyklų.

  Dabartinis paramos rinkimas yra 2017 m. rugsėjo mėn. pradžioje įvykdyto paramos projekto tęsinys. Tuomet į Ukrainą buvo išvežta parama pafrontės vaikų namams. Jos rinkimą organizavo Lietuvos šaulių sąjunga kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir portalu Versli Mama. Praėjusiais metais prieš kelionę (2017 m. gegužės 30 d.) Šv. Kristoforo kamerinis orkestras surengė paramos koncertą Kauno karininkų ramovėje ir surinko beveik 1000 EUR už kuriuos buvo nupirkta įvairių vaikams reikalingų daiktų pagal vaikų namų prašymą (knygos, žaislai, vitaminai, tyrelės, sultys, arbatos, sauskelnės ir kt.). Šiais metais surinkta parama bus skirta toms pačioms dviem vaikų namų institucijoms Severodonecke ir mokyklai Novodružeske.

  Ukrainoje vykstantis karas tiesiogiai veikia ne tik karius, bet ir civilius gyventojus. Dėl skurdo, iširusių šeimų, žuvusių arba sužeistų tėvų labai išaugo apleistų vaikų skaičius; juos priglaudžia vaikų namai. Luhansko apskritis ir prieš karą buvo viena skurdžiausių Ukrainos vietovių, o karo metu situacija tapo ypatingai sudėtinga. Vaikų namai gauna labai ribotas finansines dotacijas, jiems nuolat trūksta lėšų elementariems kasdieniams dalykams įsigyti, todėl jie vertina ir džiaugiasi kiekvienu atvežtu daiktu. Už surinktus pinigus bus perkamas kūdikių maistas, sauskelnės, lavinamieji žaislai, knygos, kanceliarinės prekės, muzikos instrumentai ir kiti baziniai daiktai.

  Ne mažiau sudėtinga situacija pafrontės mokyklose – mokinių ugdymas tokiomis sąlygomis yra didžiulis iššūkis čia dirbantiems mokytojams. Kasdien karo siaubiamą aplinką matančių, namuose artimųjų gedinčių šeimų vaikų prioritetai yra kitokie – mokymasis dažnai lieka nereikšmingoje vietoje, kas kelia pavojų tolesniam visuomenės gijimui ir vystymuisi. Pasiaukojančio mokytojų darbo dėka mokyklose yra kuriamos nedidelės saugumo ir žinių salelės, tačiau šios vietinių pagalbos negana. Mokykloms trūksta ugdymo priemonių, visiškai nusidėvėjęs sportinis inventorius, klasės minimaliai aptvarkomos tik tėvų lėšomis, užklasiniam – kultūriniam ir muzikiniam – mokinių ugdymui lėšų praktiškai niekada nelieka. Siekdamas skatinti susidomėjimą muzika, orkestras Novodružesko mokykloje ves edukacinį renginį, tuo pačiu mokyklai dovanos bazinių muzikos instrumentų ir minimalų garso aparatūros rinkinį muzikinei veiklai vykdyti.