• Lietuviškai
 • English
 • Muzika erdvėje

  Muzika erdvėje

  Kovo 3 d., penktadienį, 19.00 val.

  Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

  MUZIKA ERDVĖJE

  Koncertas orkestro 23 gimtadieniui

  SAULIUS LIPČIUS, gitara

  Vilniaus m. savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS

  Dirigentas ir meno vadovas DONATAS KATKUS

  Spalvinga koncerto programa stebinanti netradicine atlikėjų sudėtimi ir atskleidžianti ypatingos Šv. Kotrynos bažnyčios akustinius privalumus – girdėsime kūrinius keturiems styginiams kvartetams, dviem orkestrams, dviem smuikams ir orkestrui, gitarai ir kvartetui. Tai ne tik orkestro gimtadienio koncertas, bet ir skambi sugrįžusio pavasario šventė, kurios gaivališkos spalvos tarsi energijos užtaisas pakraus kiekvieną klausytoją!

  Programoje: Carl Emanuel Bach, Osvaldas Balakauskas, Bronius Kutavičius, Wolfgang Amadeus Mozart, Arvo Pärt

  Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Orkestras – laukiamas svečias ne tik Lietuvos ir užsienio šalių prestižinėse koncertų salėse, kaip Paryžiaus Théâtre des Champs-Élysées, Reikjaviko Harpa, Stokholmo Berwaldhallen, UNESCO būstinė Paryžiuje, Varšuvos Karalių rūmai, Sankt Peterburgo M. Glinkos salė, Maskvos P. Čaikovskio konservatorija, bet ir estrados scenose ar net smėlio karjeruose…

  Orkestras susibūrė 1994 metais prof. Donato Katkaus iniciatyva – ja meno vadovas ir dirigentas norėjo įgyvendinti idėją įkurti barokinį orkestrą. Šios epochos muzikos atlikimui patirties Lietuvoje tuomet būta mažai – interpretuojant ją buvo remiamasi rusų romantinės mokyklos principais.

  1995 m. kolektyvas pasivadino šv. Kristoforo – Vilniaus ir keliautojų globėjo – vardu; orkestrą Vilniaus arkikatedroje palaimino monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas.

  Šiandien daugelis pažymi, kad iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu.

  Koncerto trukmė 1.30 val.

  Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt