fbpx

Komisijos pirmininkas

MODESTAS BARKAUSKAS – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas. 1997-2001 m. Šiaulių konservatorijoje studijavo choro dirigavimo specialybę. 2001-2005 m. bakalauro studijas sėkmingai tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. J. Aleksos ir doc. D. Puišio klasėse). 2006-2007 m. LMTA choro dirigavimo magistrantas. 2006-2013 m. studijavo prof. J. Domarko simfoninio dirigavimo klasėje ir įgijo simfoninio dirigavimo magistro laipsnį...skaityti daugiau 

Komisijos nariai:

CHRISTIAN JOST
(g. 1963) – kompozitorius ir dirigentas Christian Jost per pastaruosius 20 metų padarė lemiamą įtaką šiuolaikinei muzikai. 2003 m. apdovanotas Siemens Förderpreis, jo dešimt pilnametražių operų ir daugybę didelių simfoninių kūrinių atliko tokie svarbūs operos teatrai ir orkestrai kaip Ciuricho opera, Berlyno filharmonija, Grafeneggo festivalis, Theater an der Wien, Konzerthaus Orchester Berlin, flamandų operos Antverpenas/Žentas, Komische Oper Berlin ir Grand Theatre de Geneva, Taivano filharmonijos ir Šanchajaus simfoninis orkestras ir dabar yra Europos scenų ir tarptautinių orkestrų repertuaro dalis.
Kalbant apie garsą, jo muzika vadovaujasi struktūrinės improvizacijos idėja, kuri vystosi kaip procesas iš muzikinių lytinių ląstelių. Organiška struktūra, džiaze žinoma kaip trečiasis kelias – Modern Creative. Christiano Josto kūriniai visada yra apie organišką tėkmę ir gyvą kvėpavimą.
Džiazo laisvės ir griovelio bei griežtos klasikinės ir naujosios muzikos struktūros transformacija į savarankišką formą.
Visada ieškodamas šiuolaikiškų ir jaudinančių pasakojimo lygių, Jostas sukūrė naujus, novatoriškus muzikos teatrui skirtus kūrinius, kuriuos kuria magiškoje dramaturgijoje, ištirpdančioje laiką ir erdvę. Tai yra operos EGMONT, RED LANTERN, THE ARABIAN NIGHT, HAMLETAS ir JOURNEY OF HOPE-VOYAGE VERS L'ESPOIR, taip pat DICHTERLIEBE, naujai sukurtos po Roberto Schumanno ir NOCTURNAL PROJECT su vokiečių džiazo pianistu Michaelu Wollny.
Nuo 2015–2016 m. sezono Christianas Jostas yra koncertų ciklo „2xlisten“ kuruojantis moderatorius Konzerthaus Berlin. Jo kūrinius leidžia išskirtinai SCHOTT-Music, o kompaktines plokšteles išleido Deutsche Grammophon, BerlinClassics ir Capricio.


RAMINTA ŠERKŠNYTĖ
Jos muzika išsiskiria poetiškumu, stipriu emociniu poveikiu ir savitu grožiu, kurį sukuria Baltijos mistika ir melancholija. Kompozitorė rašo įvairiausių žanrų muziką: nuo operos, orkestrinių opusų iki kamerinių kompozicijų ar kūrinių vaikams. Jos De profundis styginių orkestrui, kurį maestro Gidonas Kremeris apibūdino kaip “Baltijos šalių muzikos vizitinė kortelė”, tapo vienas dažniausiai atliekamų lietuviškų kūrinių pasaulyje
Raminta Šerkšnytė yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (2008). 2020 metais ji buvo nominuota prestižiniam “Grammophone” klasikinės muzikos apdovanojimui. Kompozitorė bendradarbiavo su kameriniu orkestru Kremerata Baltica, dirigente Mirga Gražinyte-Tyla ir Birmingemo miesto simfoniniu orkestru, smuikininku Irvine Arditti ir daugybe kitų muzikantų. Jos kūriniai nuolat atliekami festivaliuose ir koncertuose, skambėjo tokiose salėse kaip Linkolno centras (Niujorkas), Vienos „Musikverein“, Berlyno filharmonija. 2019 metais muzikos įrašų leidykla Deutsche Grammophon išleido jos autorinę plokštelę.
MINDAUGAS URBAITIS
(g. 1952) – kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, savaitinių pokalbių laidų apie naująją muziką „Modus“ Lietuvos nacionalinio radijo „Klasikos“ programoje vedėjas (kartu su kompozitoriumi Šarūnu Naku). Sukūręs du baletus (Acid City ir Procesas), orkestrinės, kamerinės ir chorinės muzikos, muzikos teatrams, filmams ir TV. Jo kūrinius atliko įvairių šalių orkestrai, chorai ir ansambliai, muzika transliuota radijo ir TV visame pasaulyje, kūrinių įrašai ir natos išleisti įvairiose Europos šalyse. Apdovanotas geriausio metų kompozitoriaus premijomis už baletus, teatro ir kino muziką.