fbpx

2021m. Konkurso komisija

Komisijos pirmininkas

MODESTAS BARKAUSKAS – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas. 1997-2001 m. Šiaulių konservatorijoje studijavo choro dirigavimo specialybę. 2001-2005 m. bakalauro studijas sėkmingai tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. J. Aleksos ir doc. D. Puišio klasėse). 2006-2007 m. LMTA choro dirigavimo magistrantas. 2006-2013 m. studijavo prof. J. Domarko simfoninio dirigavimo klasėje ir įgijo simfoninio dirigavimo magistro laipsnį...skaityti daugiau 

Komisijos nariai:

MINDAUGAS URBAITIS
(g. 1952) – kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, savaitinių pokalbių laidų apie naująją muziką „Modus“ Lietuvos nacionalinio radijo „Klasikos“ programoje vedėjas (kartu su kompozitoriumi Šarūnu Naku). Sukūręs du baletus (Acid City ir Procesas), orkestrinės, kamerinės ir chorinės muzikos, muzikos teatrams, filmams ir TV. Jo kūrinius atliko įvairių šalių orkestrai, chorai ir ansambliai, muzika transliuota radijo ir TV visame pasaulyje, kūrinių įrašai ir natos išleisti įvairiose Europos šalyse. Apdovanotas geriausio metų kompozitoriaus premijomis už baletus, teatro ir kino muziką.

RAMINTA ŠERKŠNYTĖ
Jos muzika išsiskiria poetiškumu, stipriu emociniu poveikiu ir savitu grožiu, kurį sukuria Baltijos mistika ir melancholija. Kompozitorė rašo įvairiausių žanrų muziką: nuo operos, orkestrinių opusų iki kamerinių kompozicijų ar kūrinių vaikams. Jos De profundis styginių orkestrui, kurį maestro Gidonas Kremeris apibūdino kaip “Baltijos šalių muzikos vizitinė kortelė”, tapo vienas dažniausiai atliekamų lietuviškų kūrinių pasaulyje
Raminta Šerkšnytė yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (2008). 2020 metais ji buvo nominuota prestižiniam “Grammophone” klasikinės muzikos apdovanojimui. Kompozitorė bendradarbiavo su kameriniu orkestru Kremerata Baltica, dirigente Mirga Gražinyte-Tyla ir Birmingemo miesto simfoniniu orkestru, smuikininku Irvine Arditti ir daugybe kitų muzikantų. Jos kūriniai nuolat atliekami festivaliuose ir koncertuose, skambėjo tokiose salėse kaip Linkolno centras (Niujorkas), Vienos „Musikverein“, Berlyno filharmonija. 2019 metais muzikos įrašų leidykla Deutsche Grammophon išleido jos autorinę plokštelę.
RASA MURAUSKAITĖ 
(g. 1992) - muzikos kritikė, radijo laidų ir renginių vedėja. 2017 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos teorijos ir kritikos magistro studijas. 2013 m. rugsėjo mėn. – 2014 m. vasario mėn. studijavo Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje ir Paryžiaus grigališkojo choralo mokykloje. 
Nuo 2017 m. Murauskaitė – Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcijos narė, nuo 2018 m. sausio – sekcijos biuro narė. 2021 m. išrinkta LKS Tarybos nare. Nuo 2018 m. sausio – LRKM profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų vertinimo komisijos narė; nuo 2018 m. rugpjūčio – ISCM Lietuvos sekcijos narė. Vieną kadenciją dirbo Profesionalaus scenos meno įstaigų taryboje prie LRKM. 
Nuo 2018 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Muzikologijos katedros asistentė) ir Vilniaus universitete (Komunikacijos fakulteto lektorė). Nuo 2020 m. – radijo programos LRT KLASIKA vyresnioji redaktorė.