Č. SUGIHAROS KELIAS

Spalio 08 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Bilietai čia

Pakitusi kultūrinė realybė kelia naujus iššūkius, kurių drąsiai imasi Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Spalio 8 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks koncertas, skirtas Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-mečiui ir jo 120-mečiui pagerbti. Jo metu pirmą kartą savo istorijoje orkestras ir solistai gros būdami skirtingose pasaulio šalyse, nuotoliniu būdu.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ne pirmą kartą rengia koncertus, kuriais skatina kultūrinę draugystę su įvairiomis pasaulio šalimis. 2020-ieji paskelbti Čiunės Sugiharos, diplomato, kuris, suteikdamas Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms, išgelbėjo daugiau nei 6 tūkst. žmonių gyvybes, metais. Orkestras, prisidėdamas prie šios iškilios asmenybės nuopelnų įprasminimo, ir skatindamas kultūrinius mainus, atliks lietuvių, japonų ir litvakų kompozitorių programą. Joje, be kita ko, net dvi premjeros – japonų kompozitorių Sh. Saharos ir Mizuki Aita specialiai šiam koncertui parašyti kūriniai.

Unikaliame koncerte be minėtų pasaulinių premjerų taip pat skambės Takashi Yoshimatsu, Maxo Brucho, Olego Bogodo (litvako, Jeruzalės muzikos akademijos profesoriaus, gimusio Vilniuje) ir Algirdo Martinaičio kūriniai. Ypatingas iššūkis Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui yra tai, kad kartu su juo grosiantys solistai – vibrafonininkas M. Aita ir violončelininkė Kristina Reiko Cooper gros nuotoliu, iš savo šalių.

Spalio 8 d., 19 val., Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, solistų, vibrafonininko Mizuki Aita ir violončelininkės Kristinos Reiko Cooper koncertas, skirtas Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-mečiui ir jo 120-mečiui. Koncertą remia Lietuvos respublikos kultūros ministerija.

Atlikėjai:

Kristina Reiko Cooper (violončelė, JAV)

Mizuki Aita (vibrafonas, Japonija)

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

Dirigentas Modestas Barkauskas

%d bloggers like this: