• Lietuviškai
 • English
 • DRUSKOMANIJA’18

  DRUSKOMANIJA’18

  2018 m. gegužės 24 d., ketvirtadienį, 19 val.

  Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)

  Vilniaus miesto Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte – kompozicijos bakalaurą baigiančių kompozitorių darbai. Šiemet programoje net penki nauji kūriniai kameriniam orkestrui. Orkestro naujasis meno vadovas ir vyr. dirigentas yra Modestas Barkauskas, tačiau festivalio „Druskomanija“ programą diriguos ilgametis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas ir dirigentas, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, maestro Donatas Katkus.

  Programa:
  Aleksej Kalinin – „Eden“
  Viltė Žakevičiūtė – „Magnolijos žiedo paslaptis“
  Jūra Elena Šedytė – „DEEPER“
  Goda Marija Gužauskaitė – „Perseidų lietus“
  Monika Zenkevičiūtė – „Pocket“

  ____________________________________________

  Aleksej Kalinin kurti pradėjo įstojęs į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. Ryčio Mažulio klasę. Kompozitorius pradėjo domėtis šiuolaikine skirtingų kultūrų ir tautų muzika taip ieškodamas savo braižo. Pagrindinė jo kūrybos inspiracija– tragedijos ir mirties mistifikacija. Skirtingų tautų religijos. Didelį dėmėsi jis skiria tembrams ir jų kombinacijoms, išplėstinėmis instrumentų galimybėms, minimaliomis priemonėmis stengdamasis išgauti kuo stipresnį efektą. Viena iš pagrindinių kompozicinių priemonių yra aleatorika, kuri padeda sukelti netikėtumą ir pasimetimą laike ir kurios pagalba kompozitorius bando ištrūkti iš laiko dimensijos, tai vadindamas „pseudoimprovizacija“.

  Viltė Žakevičiūtė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje pabaigė smuiko specialybę (mokytojos Laimutės Bliujienės klasėje). 2014 m. ji pradėjo studijuoti kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Ričardo Kabelio klasėje. Šiuo metu kompozicijos mokosi pas Mārtiņšą Viļumą. 2015, 2016, 2017 m. ji dalyvavo festivalyje „Druskomanija“, taip pat chorinės muzikos konkurse „Vox Juventutis“. Bendradarbiavo su akordeonistu Raimondu Sviackevičium ir jo vadovaujamu akordeonistų ansambliu „ContemporACCO“. Dalyvavo tarptautiniame Akordeono festivalyje „Vilnius 2017“.

  Goda Marija Gužauskaitė gimė ir užaugo Vilniuje. 2010 m. apsisprendusi siekti kompozitorės specialybės įstojo į M. K. Čiurlionio menų mokyklos kompozicijos ir muzikos teorijos skyrių (prof. Ryčio Mažulio kompozicijos klasė). Dvi paskutines gimnazijos klases papildomai mokėsi chorinio dirigavimo pas Romualdą Gražinį ir savanoriškai dalyvavo mokyklos choro koncertinėje veikloje. Nuo 2014 m. Goda Marija studijuoja kompoziciją (prof. Ričardas Kabelis) ir muzikos pedagogiką Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Taip pat dalyvauja kamerinio choro „Aidija“ koncertinėje veikloje (meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis) ir rašo recenzijas. Vienas ryškiausių iš daugelio kompozitorės pelnytų apdovanojimų – pirmoji vieta Europos studentų trimačio garso kūrinių konkurse, vykusiame konferencijos „ICSA 2017“ metu, kurią jai pelnė kūrinys „Towards the Tone“. Šis kūrinys taip pat skambėjo „MuTeFEST’17“ festivalyje (Helsinkis), konferencijos „Music Technology Days“ metu vykusiame koncerte (Oslas) ir Stanforde, JAV, koncerte „Natasha Barrett on the New Stage“.

  Jūra Elena Šedytė – aktyvi lietuvių jaunosios kartos kompozitorė. 2014 m. ji įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir iki šiol tęsia kompozicijos studijas bei su ja susijusią veiklą. 2017-2018 m. Jūra sėmėsi elektroakustinės kompozicijos žinių Muzikos ir atlikimo meno universitete Vienoje, Austrijoje. Jos kūriniai skambėjo šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Druskomanija“ (2015, 2016, 2017 m.), „MiSC Medijų savaitė 2017“; taip pat su kitais menininkais yra dalyvavusi elektroninės muzikos festivalio „AHEAD“ (2016) kūrybinėse dirbtuvėse ir „Connecting Opera and Sound Art“ projekte Gėteburge, Švedijoje (2015), aktyviai bendradarbiauja su kitų meno sričių jaunaisiais kūrėjais: šiuolaikinio cirko, šiuolaikinio šokio artistais ir teatro bei kino režisieriais.

  Monika Zenkevičiūtė baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, šiuo metu studijuoja kompoziciją Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, prof. Mindaugo Urbaičio klasėje. Aktyviai dalyvauja tokiuose festivaliuose kaip „Druskomanija“, „Ahead“, 2016 m. konkurse „Vox Juventutis“ pelnė III vietą. Nuo 2017 m. įvairiuose renginiuose pasirodo kaip elektroninės muzikos atlikėja ir kompozitorė.
  _____________________________

  ĮĖJIMAS NEMOKAMAS!