fbpx

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas | DRUSKOMANIJA 2023

2023 m. Gegužės 18 d. 18:00 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžioji salė (Gedimino pr. 42)

Daugiau informacijos 

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas) garsėja universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet festivalio „Druskomanija” metu, orkestras atlieka Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos programos bakalauro studentų darbus.

——————————

Programoje:

Gintarė Valionytė – „FLORISIMA”

Kūrinys yra įkvėptas gėlių parduotuvės, veikiančios šalia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pirmųjų rūmų. Jį sudaro šešios skirtingos puokštės:
Nuostabioji orchidėja
Ispaniška aistra
Mano valentinui
(Nuostabioji orchidėja II)
Rožių širdis
Vainikas gyvenimo ratas
Gėlių tortas
(Nuostabioji orchidėja III)
Tegul skleidžiasi žiedai ir mūsų širdys nuostabios muzikos šešėlyje!

^

Lukas Butkus – „I like Vidmantas Bartulis (Auscultare)” (fortepijonas – Lukas Butkus)

Vidmantas Bartulis buvo mano pirmasis kūrybos mokytojas, be kurio nebūčiau tame gyvenimo kelyje, kuriame esu dabar. Kai prieš tris metus jis mus paliko, tas sukrėtimas buvo milžiniškas, skausmas ligi šiol jaučiamas. Dar pandeminiu laikotarpiu žinojau, kad norėčiau skirti savo baigiamąjį kūrinį jo atminimui, kaip didžiausią savo dėkingumo jam išraišką. Šis kūrinys – tai dviejų dalių pasakojimas: apie širdį, sustojusią, neišgelbėtą meilės, kurią ji gyva būdama jautė, ir josios prisikėlimą. Kaip rašė mano mylimas rašytojas Karlas Ove Knausgårdas: „Širdžiai gyvenimas – dalykas paprastas: ji plaka tiek, kiek gali. Kol sustoja. Anksčiau ar vėliau, vieną ar kitą dieną tas dunksintis judesys tiesiog liaujasi, kraujas suteka į žemiausią kūno vietą, susikaupia į nedidelį krešulį, kuris iš išorės matyti kaip tamsus, minkštas lopinėlis ant vis labiau bąlančios odos, temperatūra vis žemėja, galūnės stingsta…” Nebūčiau savimi, jei tikėčiau, kad mirtis yra pabaiga. Kažkaip, kažkuria forma, tikiu, pasimatysime vėl. Tuomsyk.

^

Rytas Svilainis – „Visatos naratyvas” (kanklės – Aistė Bružaitė)
Amžinoji sintezė tarp visatos girdimų ir negirdimų garsų yra neatsiejama visuma įvairių vibracijų. Mes – žemė, žmonės, gamta, esame visatos dalis. Nuo pat senovės žmonės savo tautos instrumentais bandė atkurti visatos bei gamtos garsus, nesuvokdami, kad jų išrasti instrumentai yra amžinasis naratyvas….

^

Cuiqi Wang – „Dviem stygoms”
Tai kūrinys styginiam orkestrui, sudarytas iš įvairių motyvų, kuriuose styginiai instrumentai skirtingomis technikomis groja per tam tikras dvi stygas. Kompozicija remiasi šešiomis dermėmis, kurių kombinacijos, pereinančios per visus balsus, sukuria savotišką dermių dėlionę.

^

Koncertas nemokamas

——————————

Pilna festivalio programa:
https://facebook.com/events/s/festivalis-druskomanija-2023-v/241845001756472/

%d bloggers like this: