fbpx

„GIMTADIENIO PRELIUDIJA“ M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo 20-mečiui paminėti

2023 m. Kovo 2 d. 19:00 val. Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)
2023 metais M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ švenčia savo veiklos 20-ties metų jubiliejų! Pirmajame jubiliejiniame koncerte „GIMTADIENIO PRELIUDIJA“ M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ 20-mečiui paminėti karaliaus fortepijonas bei trys talentingi jaunosios kartos Fondo pianistai: Klėja Kašubaitė, Joris Mikužis bei Pijus Pirogovas. Jauniesiems talentams akomponuos Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su dirigentu Modestu Barkausku.
Jaunoji pianistė Klėja Kašubaitė šiuo metu mokosi Berlyno (Vokietija) menų universitete, pas pasaulinio garso pianistą, profesorių Markus Groh bei Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje pas profesorę Veroniką Vitaitę. Dvylikametė Klėja yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė, dukart Kijevo (Ukraina) miesto mero V. Klyčko stipendijos laimėtoja, dukart „Lietuvos Maksimalistė“ (MAXIMA stipendija). 2022 m. kovo 11 d. tapo Vilniaus miesto savivaldybės MAŽOJO KRISTOFORO laimėtoja. K. Kašubaitė yra koncertavusi Austrijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, JAV, Ispanijoje ir daugelyje kitų šalių.
„…Visuomet jaučiu didžiulį malonumą grojant ir stengiuosi parodyti kuo aukštesnį grojimo lygį. Žinoma, tam reikia daug darbo, todėl visada į muziką dedu daug pastangų. Domiuosi ne tik muzika, bet ir kitais menais, taip pat ieškau sąsajų tarp menų, o tai, mano nuomone, daro įtaką mano kūrinių interpretacijoms…“ Tokiomis mintimis susitikimui su koncerto klausytojais ruošiasi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dešimtos klasės mokinys, pianistas Joris Mikužis. Joris taip pat yra įvairių konkursų laureatas, įvairių muzikinių projektų dalyvis. 2022 m. koncertavo su Varšuvos (Lenkija) kameriniu orkestru.
Šilutės meno mokyklos auklėtinis, keturiolikmetis Pijus Pirogovas yra keliolikos tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatas. Koncertuoja su įvairiais kameriniais bei simfoniniais orkestrais. Nuo 2018 m. Pijų globoja tarptautinis MICHEL SOGNY fondas „SOS TALENTS“, įsikūręs Paryžiuje. 2020 m. koncertavo Ženevoje (Šveicarija), Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos renginyje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Jaunasis pianistas koncertavo Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje. Pijus Pirogovas yra apdovanotas už Šilutės krašto vardo garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų.
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkai Klėja, Joris ir Pijus, lydimi nuostabaus, jaunatviška energija bei profesionalumu garsėjančio Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, vadovaujamo meno vadovo ir dirigento Modesto Barkausko kviečia Jus kartu paminėti Fondo gimtadienį bei pasidžiaugti nuostabia, fortepijono muzikos švente po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais.
Atlikėjai:
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkai:
KLĖJA KAŠUBAITĖ (fortepijonas)
JORIS MIKUŽIS (fortepijonas)
PIJUS PIROGOVAS (fortepijonas)
ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas)
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS
Programa:
W. A. Mozart, Koncertas fortepijonui Nr. 23 A-dur
F. Chopin, Koncertas fortepijonui Nr. 1 e-moll Op.11, pirma dalis
B. Dvarionas, Koncertas fortepijonui Nr. 2 e-moll (1962)