• Lietuviškai
 • English
 • HOMMAGE À EIMUNTAS NEKROŠIUS

  HOMMAGE À EIMUNTAS NEKROŠIUS

  Kovo 19 d. ketvirtadienį, 19:00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius )

  Bilietai čia

  2018 m. netikėtai netekome lietuvių teatro genijaus, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus. Jo kūrybos magija giliai įsirėžė ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio teatro istorijos žemėlapiuose. Kovo 19 d., ketvirtadienį, 19 val.,  Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia į ypatingą vakarą „Hommage à Eimuntas Nekrošius“, kuriame skambės kompozitoriaus Antano Jasenkos ir poeto, dramaturgo ir eseisto Gintaro Grajausko operos „Dievo dažnis yra 50 Hz“ premjera.

  „Ši mano opera atsirado iš poeto Gintaro Grajausko „Paguodos giesmių “. Keletą metų tyrinėjau Gintaro poeziją, dramaturgiją ir prozą, kol suvokiau, kad eilėraščių ciklas „Paguodos giesmės“ – tai libretas, pasakojantis apie puolusį, praregėjusį, praturtėjusį, viską supratusį ir viską atmetusį, o, galiausiai, tiesą priėmusį ir viską atleidusį žmogų. Akistata su Tiesa žmogų privertė kalbėtis su savo Dievu, kuris operoje – stebėtojas, klausytojas ir kūrybinio proceso dalyvis. 50 Hz – tai praktiškai negirdimas, veikiau – juntamas garsas. Kaip ir Dievo buvimas”, – taip apie premjerą pasakoja pats A. Jasenka. 

  „Paguodos giesmės” – eilėraščių ciklas, kurį kažkada pradėjau, iš karto žinodamas, kad jis niekada nebus baigtas. Dauguma ciklo eilėraščių vienaip ar kitaip susiję su man svarbiais žmonėmis, kurių jau nebėra. Visgi „Paguodos giesmės” skirtos ne mirusiems, o gyviesiems, tebegyvenantiems. Visų gyvųjų paguodai“, – apie ciklą, tapusį naujos operos pagrindu, pasakoja  jo autorius G. Grajauskas.

  Kūrinio atlikimui suburtos solidžios pajėgos – operą režisuoja Vesta Grabštaitė, kūrinio dailininkė Giedrė Brazytė. Vokalinės partijos patikėtos solistams Guntai Gelgotei, Joanai Gedmintaitei (sopranai) ir Kęstučiui Alčauskiui, Rafailui Karpiui (tenorai). Aktorius Darius Meškauskas imsis Dievo, o Eglė Mikulionytė – Miesto vaistininkės vaidmens. Scenoje taip pat išvysime klavišininką Paulių Vaicekauską, ir valstybinį chorą „Vilnius“. Simboliška, kad daugeliui premjeros kūrybinės komandos narių vienu ar kitu metu yra tekę dirbti kartu su E. Nekrošiumi.

  Programa

  Antano Jasenkos ir Gintaro Grajausko operos – misterijos „Dievo dažnis yra 50 Hz“ premjera

  Atlikėjai

  Gunta Gelgotė, Joana Gedmintaitė (sopranai)

  Kęstutis Alčauskis, Rafailas Karpis (tenorai)

  Darius Meškauskas, Eglė Mikulionytė (aktoriai)

  Paulius Vaicekauskas (klavišiniai moog)

  Lina Giedraitytė (fortepijonas)

  Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas)

  Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas)

  Dirigentas – Modestas Barkauskas

  Režisierė – Vesta Grabštaitė
  Scenografė – Giedrė Brazytė
  Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė