Kovo 11 d., ketvirtadienį, 19:15 val. virtuali transliacija iš LR Seimo rūmų. 

Kovo 11-ą Pasaulio lietuvius suburs šventinis koncertas iš Seimo

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš LR Seimo rūmų pasaulio lietuviams ir Lietuvai dovanoja šventinį koncertą “Mes – kartu”. Koncerto solistai – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Veronika Povilionienė (vokalas) ir Petras Vyšniauskas (saksofonas). Koncerto programoje skambės M.K. Čiurlionio, B. Kutavičiaus, A. Martinaičio, J. Naujalio, F. Bajoro ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai bei aranžuotės. Muzikinė šventė bus transliuojama TV kanalais bei internetu.

Idėja padovanoti muzikinę šventę viso pasaulio lietuviams kilo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovui ir dirigentui Modestui Barkauskui. “Gyvename pandemijos sąlygomis, kuomet kultūrinių renginių beveik neliko. Tokia situacija kelia pavojų ne tik fizinei sveikatai, bet ir dvasinei būsenai, todėl ypač svarbu kurti šventinę nuotaiką, dalintis šviesa bei optimizmu. Taip gimė idėja Kovo 11-osios proga padovanoti viso pasaulio tautiečiams muzikinę šventę. Simboliška, kad koncertas vyks Seimo rūmuose, iš kurių, kaip ir prieš 31 metus, Lietuvai ir visam pasauliui transliuosime vilties žinią, šiemet virtusią muzikos garsais”, – sako M. Barkauskas.

Kovo 11-os koncertas rengiamas bendradarbiaujant su LRT ir Pasaulio Lietuvių Bendruomene (PLB). Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Koncertas bus transliuojamas LRT Plius ir LRT Lituanica kanalais, portale lrt.lt bei Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir PLB facebook paskyrose Kovo 11 d. 19.15 val. Lietuvos laiku. Koncerto vedėja Gerūta Griniūtė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: