fbpx

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” Vilniuje

2022 m. Rugsėjo 8 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)

2022 metų rugsėjo 8 dieną, Europos žydų kultūros dienų proga kviečiame atvykti į šv. Kotrynos bažnyčią, kur įvyks išskirtinis kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurtos „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” koncertas. Kūrinį atliks Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio.
Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” – tai šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir archajiškų atspalvių turintis muzikos projektas, kuriame didingai skamba senoviniai hebrajiški ragai šofarai, o į orkestro skambesį subtiliai įsiliejantys kanklių ir birbynės garsai persipina su egzotiškotiškomis Artimųjų Rytų melodijomis. Projekte dalyvauja multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak, kuris groja net rimis Artimųjų Rytų instrumentais – Persijos taru, sazu ir Hurdy-Gurdy. Muzikologų manymu klasikinės muzikos persipynimas su Artimųjų Rytų melodijomis, lietuvių liaudies motyvais, klezmerio bei džiazo elementais – tai unikalus ir greičiausiai pirmą kartą istorijoje įvykęs world muzikos eksperimentas.
2021 metais, minint Holokausto 80-metį, vienas perspektyviausių jaunosios kartos kompozitorių Lietuvoje Jievaras Jasinskis ir senoviniais hebrajų instrumentais šofarais grojantis, idėjos autorius Tadas Daujotas, drauge sukūrė muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Kūrinio premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną, LR Prezidentūros kieme. Renginys buvo transliuojamas per LRT Plius https://www.lrt.lt/…/holokausto-80-mecio-paminejimui…
Atlikėjai:
Vilniaus miesto šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas)
Yaron Cherniak (Izraelis) – Persijos taras, sazas, Hurdy Gurdy, vokalas
Jievaras Jasinskis – trombonas, šofaras
Tadas Daujotas – šofarai
Viktorija Miškinytė – šofaras
Lauryna Labutytė – kanklės
Arvydas Jankus – birbynė
Borisas Kirzneris – smuikas
Lina Baublytė – fleita, pikolo fleita
Linas Šalna – obojus
Haroldas Parulis – klarnetas, bosinis klarnetas
Lukas Grinkas – fagotas
Laurynas Lapė – trimitas
Andrius Rekašius – perkusija
Sigitas Gailius – perkusija
Kūrybinė grupė:
Jievaras Jasinskis – kompozitorius
Tadas Daujotas – scenarijaus autorius, prodiuseris
Ramūnas Marcinkus – režisierius
Elina Daujotė – administratorė
Projektą iš dalies finansuoja – Lietuvos Kultūros Taryba, Tautininių mažumų departamentas prie LRV, Vilniaus miesto savivaldybė.
Organizatoriai: VšĮ „Prabudimo orkestras” ir VšĮ „Frontseatsai”
Bilietus platina – Bilietai.lt
%d bloggers like this: