fbpx

Vilnius JJAZZ Ensemble & Šv. Kristoforo kamerinis orkestras | VILNIUS SPRING FESTIVAL

ATIDARYMO KONCERTAS

Gegužės 9 d 19:30 val., Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22)

Bilietai čia

Specialiai Vilnius Spring Festival atidarymo koncertui sukurtos simfoninio džiazo kompozicijos!

Apie „Vilnius JJAZZ Ensemble“

2022 metais, kompozitoriaus Jievaro Jasinskio vadovaujamas ir aktyviai koncertinę veiklą pradėjęs vykdyti džiazo orkestras „Vilnius JJAZZ Ensemble“ kaip vieną pagrindinių savo misijų yra įvardinęs lietuviško džiazo kūrėjų įveiklinimą tiek atlikimo, tiek kūrybos aspektais. Ansamblis tokiu būdu siekia pristatyti džiazo žanro įvairialypiškumą, pritraukti didesnes klausytojų auditorijas.

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ tikslas – skatinti jaunus ir patyrusius džiazo kompozitorius kurti originalias kompozicijas, taip plečiant iki šiol nelabai gausų lietuviškų big band‘inių kompozicijų repertuarą. Per paskutinius metus sukurta nemažai kūrinių, kurie buvo šiltai sutikti įvairiose koncertinėse salėse ar lauko festivaliuose.

„Bendradarbiavimas su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru – tai unikali galimybė sukurti novatorišką simfoninį/džiazinį skambesį rašant muziką big band‘ui ir styginių orkestrui. Styginių orkestro skambesys ne tik praturtins džiazo kūrinių partitūras, bet ir suteiks naujų spalvų bei garsinių galimybių patiriant simfoninio džiazo skambesį“,- teigia „Vilnius JJAZZ Ensemble“ nariai.

Specialiai šiam koncertui muziką rašo „Vilnius JJAZZ Ensemble“ kompozitoriai: Jievaras Jasinskis, Karolis Šarkus, Simonas Šipavičius, Apolinaras Dubauskas, Gediminas Strupinskas, Domantas Razmus, Pranas Kentra.

.

Koncertas skirtas Lietuvos narystės ES ir NATO 20-mečiui.

Pagrindiniai koncerto dalyviai:

Vilnius JJAZZ Ensemble

Šv. Kristoforo Kamerinis Orkestras, vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas