VILNIUS MAMA JAZZ 2022 | Jubiliejinis Vladimiro Čekasino koncertas | 75

2022 m. gegužės 27 d. 19 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius

Ilgametis festivalio „Vilnius Mama Jazz“ scenos šviesulys saksofonininkas Vladimiras Čekasinas šiemet 75-ąjį jubiliejų švęs su publika, kurią nudžiugins didingas jubiliejinis maestro koncertas-intriga.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras “MAMA JAZZ” festivalyje! Legendinis menininkas – Vladimiras Čekasinas į festivalio sceną lips su mūsų kameriniu orkestru ir gausiu būriu bičiulių, mokinių ir ilgamečių scenos bendražygių, tarp kurių – pianistas Petras Geniušas bei džiazo muzikantai: Vytautas Labutis, Liudas Mockūnas, Neda Malūnavičiūtė, Leonidas Šinkarenka, Gediminas Laurinavičius, Arvydas Joffė, Richardas Banys ir kiti.

Skausmingų įvykių Ukrainoje kontekste, V. Čekasinas koncerto programą pavadino „Suite for Free People“. Pasak maestro, koncertą sudarys dvi dalys: „Pristatymai“ ir „Big jam“.

Vladimiras Čekasinas – vienas banginių, ant kurio laikosi Lietuvos džiazas. Tai unikali asmenybė: puikus muzikantas, įstabus kompozitorius, režisierius, genialus pedagogas. Jis – racionalus muzikos architektas ir nepaprastai emocionalus, ekspresyvus jos atlikėjas, reiklus dirigentas ir teatrališkas, padaužiškas oponentas, neišsenkantis kūrybinių idėjų generatorius.

Jekaterinburge gimęs ir muzikinę karjerą pradėjęs V. Čekasinas į Lietuvą atvyko 1971 metais. Saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas pelnytai vadinamas mūsų šalies džiazo guru – maestro vaidino lemiamą vaidmenį Lietuvos improvizacinės muzikos ugdymo sistemoje: iš jo mokėsi P. Vyšniauskas, V. Labutis, L. Šinkarenka, N. Malūnavičiūtė, L. Mockūnas ir kiti garsiausi šio žanro muzikantai.

Dar 1971-aisiais V. Čekasinas triumfavo tarptautiniame festivalyje Prahoje, kur nurungė visus jaunus džiazo muzikantus. Ten pat pirmąjį savo albumą įrašęs kūrėjas nuo to laiko įrašė virš 60 plokštelių, koncertavo Europoje, JAV ir Azijoje, iki šiol kasmet sukuria kone tuziną naujų projektų su Lietuvos ir užsienio muzikantais.

Vladimiras Čekasinas pasižymėjo ir kine bei teatre – Kanų kino festivalyje apdovanotuose filmuose „Taksi-bliuzas” ir „Vestuvės“ skamba jo sukurta muzika. Įvairių scenos menų kombinavimą vertinantis džiazo inovatorius muziką yra kūręs ir teatro spektakliams bei bendriems projektams su šokio bei pantomimos atlikėjais.

Daugelį įvertinimų pelnęs menininkas kartu su Viačeslavu Ganelinu ir Vladimiru Tarasovu 2017 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą.

Koncerte kartu su Vladimiru Čekasinu bei aukščiau paminėtais jo bendražygiais dalyvaus šv. Kristoforo kamerinis orkestras – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Orkestras – laukiamas svečias ne tik Lietuvos, bet ir tokiose užsienio šalių prestižinėse koncertų salėse, kaip Paryžiaus Théâtre des Champs-Élysées, Reikjaviko Harpa, Stokholmo Berwaldhallen, UNESCO būstinė Paryžiuje, Varšuvos Karalių rūmai, Sankt Peterburgo M. Glinkos salė, Maskvos P. Čaikovskio konservatorija, bet ir estrados scenose ar net smėlio karjeruose.

%d bloggers like this: