fbpx

2022 m. Kovo 10 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Bilietai čia

Kovo 11-ą dieną minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, kai 1990 m. Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktas. Kuris reiškia Lietuvos, kaip valstybės laisvę, suverenumą. Šiuo metu už savo laisvę kovoja Ukraina, kaip kad kažkada už savąją kovojome mes.

Minint kovo 11ą d. ir solidarizuojantis su Ukrainos žmonėmis Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su smuikininke prof. Rūta Lipinaityte Šv. Kotrynos bažynčioje Vilniaus miesto publikai ir miesto svečiams parengė išskirtinę koncertinę programą, kurioje skambės šiuolaikinių Baltijos ir Ukrainos kompozitorių kūriniai smuikui ir orkestrui.

Koncerte orkestras kartu su soliste atliks trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos irUkrainos kompozitorių muziką. Lietuvą atstovaus Arūno Navako ir Justės Janulytės kūriniai, Latviją reprezentuos Pēterio Vaskso kompozicija, Estiją – pasaulyje pripažintų kompozitorių Arvo Pärto ir Erkki-Sveno Tüüro muzika, Ukrainą – Ukrainos pianistas ir šiuolaikinės muzikos kompozitorius Valentin Silvestrov.

Nors Rūtos Lipinaitytės repertuaras įvairiapusis, smuikininkės labiausiai mėgstama ir dažniausiai atliekama yra XX amžiaus muzika. Smuikininkė yra ypač aktyvi Lietuvos kompozitorių šiuolaikinės muzikos propaguotoja, lietuvių kompozitorių kūriniai ne kartą buvo atliekami tiek Lietuvos, tiek užsienio koncertų salėse. Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui taip pat nesvetima šiuoalikinė muzika – pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams.“

Koncertas yra Vilnius 700 programos dalis. https://www.700vilnius.lt/

Atlikėjai:
Rūta Lipinaitytė (smuikas);
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas).

Programa:
V. Silvestrov “Tyli muzika”
A. Navakas – koncertas smuikui (PASAULINĖ PREMJERA)
A. Part “Fratres”
P. Vasks “Viatore”
J. Janulytė “Elongations of nights”
Erkki-Sven Tüür “Action-Passion-Illusion”