KONCERTAS MONSINJORUI KAZIMIERUI VASILIAUSKUI ATMINTI

2022 m. Balandžio 18 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Bilietai čia

2022-ieji Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais. Apie šviesios atminties lietuvių katalikų dvasininką literatūros mokslininkė Viktorija Daujotytė atsiliepia kaip apie vaikščiojančią meilę. Jo žodžiai: „Jaučiuosi pats laimingiausias, kai sugebu padėti žmogui jo ašarą nušluostyti, nuo jo krūtinės akmenį nuristi“ atmintyje išliks dar ne vienai lietuvių katalikų kartai.

Minint monsinjoro Kazimierio Vasiliausko metus, Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kistoforo kamerinis orkestras kartu su Lietuvoje ir pasaulyje pripažintais solistais – Lina Dambrauskaite (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Tadu Girininku (bosas) ir Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas) paruošė sakralios muzikos programą, kurioje bus atliktos kompozitoriaus Donato Zakaro kompozicijos.

Koncerte skambės D. Zakaro kūrinys „Rorate caeli desuper“ (liet. „Rasokite dangūs iš aukštybių“), skirtas solo mecosopranui, chorui, varinių pučiamųjų kvinetui ir styginių orkestrui bei „Magnificat“ solo sopranui, bosui, chorui ir styginių orkestrui. D. Zakaro kūriniams būdinga giedra lyrika, skaidri faktūra, tonalus skambesys, muzika kartais paįvairinama neįprastomis tembrinėmis kombinacijomis, aleatoriniais ar sonoristiniais efektais.

 

Atlikėjai:

Lina Dambrauskaitė (sopranas);

Nora Petročenko (mecosopranas);

Tadas Girininkas (bosas);

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas – Vaclovas Augustinas);

Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kistoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Modestas Barkauskas).

 

Programa:

Zakaras „Rorate caeli desuper“

Zakaras „Magnificat“

Renginys/koncertas/iniciatyva yra Vilnius 700 programos dalis. https://www.700vilnius.lt/

%d bloggers like this: